Як отримати категорію А у 2022?

Якщо ви хочете пройти курси в мотошколе не тільки для того, щоб навчитися керувати мотоциклом, а й відкрити категорію А, яка дасть право їздити по дорогах загального користування, ми детально про це. Процедура в порівнянні з минулим роком не змінилася, як і раніше при відкритті категорії А ви маєте право керувати мототранспортом обсягом понад 50 кубів. Категорія А1 дозволяє керувати кубаторой до 50 кубів, але не вище. Більшість все-таки відкривають категорію А, якщо ваша мета не малокубатурних скутери, наприклад, на яких їздять кур’єри.
Для відкриття категорії А в Києві (законодавчі вимоги), вам потрібно буде:

  1. Пройти практичну підготовку та отримати сертифікат про успішне її проходження в нашій мотошколе. Згідно із законом практична частина займає 20 годин. Для оформлення від вас знадобляться копія паспорта, ідентифікаційного коду, медичної довідки, де вказана категорія А (для її отримання заздалегідь зробіть кольорове фото).
  2. Якщо у вас є категорія В і підтверджений стаж водіння (машина оформлена на вас або є довіреність) пропустіть цей пункт. Якщо у вас є категорія В, але не підтверджений стаж водіння в такому випадки вам потрібно буде або цей стаж отримати, наприклад, оформивши довіреність або вам відправлять здавати теорію. Якщо у вас немає категорії В, то вам необхідно буде пройти теоретичну підготовку і отримати сертифікат про її проходження. Згідно із законом це 2,5 місяці навчання.
  3. Після отримання сертифікатів щодо проходження практичної і теоретичної (якщо потрібно) частини в мотошколе RIDE NOW в Києві, вам необхідно буде скласти практичний і теоретичний (за потреби) іспит в сервісному центрі. Якщо у вас є права категорії В і підтверджений стаж водіння ви будете здавати тільки практику в сервісному центрі (колишнє МРЕО) і після успішної здачі отримаєте права з категорією А.

Наша мотошкола хоче поділитися нюансами, які допоможуть вам в отриманні категорії А чи прискорять цей процес.

  1. Нюанс безпеки. Ми спеціалізуємося на підготовці мотоциклістів до доріг загального користування. Дуже часто роблю дзвінки з проханням за 1-2 уроку підготувати до іспиту і видати сертифікат про проходження практичної частини. Ваші навички – це наша відповідальність, ми не навчимо вас їздити на мотоциклі по дорогах Києва за кілька уроків і тим більше не продаємо категорії ітп. Щоб повноцінно навчитися їздити на мотоциклі з нуля необхідно мінімум 15 уроків.
  2. Не всі сервісні центри приймають здачу на категорію А. Навчаючись у нас ми в тому числі підготуємо вас до здачі іспиту в обраному сервісному центрі, тому що всі майданчики і розмітка для здачі різні.
  3. Онлайн запис на іспит категорії А. В зв’язку з пандемією, запис на іспити в сервісні центри відбувається онлайн. Часто буває, що учень записується, вибравши неправильну статтю в запису, а тому часто бувають черги (можна очікувати до 10 днів) про приїзду в сервісний центр вам відмовляють тому ви вибрали неправильну статтю. Ми вам з цим допоможемо!
  4. Планування поїздок після здачі іспиту. Крім курсів і уроків навчання в мотошколе RIDE NOW в Києві, ми періодично їздимо в невеликі і великі дальняк. Готуючись з учнями не потрібно планувати поїздку через день два після здачі іспиту, тому що частим явищем в СЦ є відсутність пластику і вам просто не видадуть одразу права, а зроблять це через 5-7 днів.

Будь-які питання щодо курсів їзди на мотоциклі і отримання категорії А в Києві ви можете задати нам по телефону.

Чекаємо вас в мотошколе RIDE NOW!

Category