Навчаючись управління мотоциклом, буквально з першого заняття мова зайде про становище пальців на передньому гальмі. Більшість мотоциклістів в місті їздять з 2 пальцями на важелі гальма. Якщо ви за безпечний рух і ваш мотоінструтор в мотошколе теж, то напевно саме так вас будуть вчити з нуля. Навіщо ж це потрібно, тому що на перший погляд є досить багато незручностей, пов’язаних з 2 пальцями на важелі переднього гальма?
Під час руху на мотоциклі в міському трафіку, ви постійно будете стикатися з різними дорожніми ситуаціями вимагають миттєво пригальмувати або зупинитися. Це може відбуватися на як повільних швидкостях, так і на середніх і бути різного рівня складності. Для прикладу, водій машини, що їде попереду в самий останній момент, побачив на дорозі пішохода і вирішив швидко пригальмувати. Або більш страшна ситуація – це розгортається через суцільну або подвійну суцільну авто. Якщо ви їдете 100 км. годину то проїжджаєте 27,7 метрів в секунду. Якщо під час ситуації вище ви будете повністю тримати ручку газу, то час, який йде на реакцію + закриття ручки + переміщення пальців на важіль гальма і його натискання в середньому займе від 0,3 до 0,5 секунд в кращому випадки. Не важко порахувати, що 8-10 метрів зайвих ви проїдете.
Саме для цього в нашій мотошколе ми вчимо тримати 2 пальця на ручці гальма. Це не панацея і потім ви сміливо можете навчитися їздити і повністю тримаючи ручку, на приклад на максимально вільному автобані з відбійниками з двох сторін, але місто – це місце підвищеної небезпеки та швидкої зміни обстановки. На початку навчання рука часто затікає і відчуває напругу, поступово ви навчитеся її розслабляти і втоми тримати 2 пальця на гальмі не буде.
Тому записуйте на уроки водіння в мотошколу RIDE NOW в Києві. Так само до нас зручно добиратися з Ірпеня, Бучі та Вишгорода.

Category